by GLXY

by GLXY

Partnerlusseadus pole prioriteet

17 Aug, 2010
Keskerakonna riigikogu fraktsiooni liider Kadri Simson nentis, et neil puudub samasooliste kooselu reguleerimise suhtes ühine seisukoht, kuid tema jaoks pole tegemist väga prioriteetse küsimusega.

„Me ei ole seda fraktsioonis arutanud. Arvan, et lähima poolaasta jooksul Keskerakonna poolt selleteemalist algatust ei tule,“ ütles Simson.

„Eks alati sõltub asi ka huvigrupi aktiivsusest ja samasoolisi ühendavad huvirühmad on väga aktiivsed. See, mis nad nüüd suvel teinud on, on väga hästi neile olulised teemad päevakorda tõstnud. Nad näitavad kõigile teistele surverühmadele, kuidas oma agendat üles tuua. Selles on nad kindlasti edukad olnud,“ lisas ta.

Simson nentis, et tema kolme kõige valusama ja kiiremat lahendust vajava küsimuse hulgas samasooliste kooselu reguleerimine ei ole.

„Kindlasti võib meie fraktsioonis olla inimesi, kelle jaoks võib see teema paikneda kolme olulisema hulgas,“ lisas ta.

Simsoni hinnangul samasooliste kooselu reguleerimise küsimuses võiks vajadusel korraldada rahvahääletuse. „See on väga mõistlik inimesi ka valimiste vahelisel ajal kaasata ja nende arvamust küsida,“ ütles ta.

Samasooliste kooselu reguleerimine Simsoni sõnul ilmselt järgmise aasta parlamendivalimiste eel oluliseks debatiküsimuseks ei saa.

„Arvan, et täna on Eestis nii palju rängemaid küsimusi, mis selle valimisdebati enda alla võtavad,“ lisas ta.