by GLXY

by GLXY

KUUM: Esmane info Eesti Pride`i kohta

16 Mar, 2011
Kuueks juunikuu päevaks saab Tallinnast LGBT (lesbi, gei, bi, trans) inimesi ja ühiskonna mitmekesisust väärtustav paik. 6.–11. juunil toimub LGBT solidaarsus- ja kultuurinädal, mille raames on võimalik külastada LGBT teemalisi kunsti- ja fotonäitusi, filmilinastusi ning kaasaegse tantsu etendusi. Nädala lõpetab pidulik vabaõhukontsert, kus kõiki inimesi väärtustava ühiskonna toetuseks astuvad üles armastatud Eesti artistid.

Sarnased LGBT fookusega üritused toimusid aastatel 2004–2007 Tallinnas, mil kõige enam sai avalikkuse tähelepanu traditsiooniline paraad. Sel aastal otsustas ürituse toimkond korraldada paraadi asemel kontserdi, mis aitab LGBT kogukonnal ja ülejäänud ühiskonnal rõõmsas õhkkonnas kokku tulla ja koos sõbralikult aega veeta.

Tänavune üritus toimub koostöös Baltic Pride’iga, mis on Eesti, Läti ja Leedu LGBT organisatsioone ühendav üritus. 2009. aastal toimus Baltic Pride Riias ja 2010. aastal Vilniuses. 2011. aastal on järg Eesti käes ning selle koostöö tulemusena toimubki juuni alguses LGBT solidaarsus- ja kultuurinädal koos vabaõhukontserdiga.

8. juunil toimub kampaania "Erinevus rikastab" raames LGBT teemaline konverents, mis lisab solidaarsus- ja kultuurinädalale põhjalikumaid teemakäsitlusi ja arutelusid.

LGBT solidaarsus- ja kultuurinädalat korraldavad MTÜ Eesti Gei Noored, MTÜ Seksuaalvähemuste Kaitse Ühing, Läti LGBT organisatsioon Mozaika ja Leedu LGBT organisatsioonid Lithuanian Gay League ning Tolerant Youth Association. Lisaks korraldavad nädalat mitmed üksikisikud ja vabatahtlikud.

LGBT solidaarsus- ja kultuurinädala raames toimuvat vabaõhukontserti toetab projekt „Erinevus rikastab“, mida finantseerivad Euroopa Liit, Sotsiaalministeerium ja Tallinna Tehnikaülikooli õiguse instituut. Projekt keskendub 2011. aastal homofoobia vastu võitlemisele ning puuetega inimeste sotsiaalse staatuse edendamisele.


Projekti toetatakse Euroopa Liidu tööhõive ja sotsiaalse solidaarsuse programmi PROGRESS (2007–2013) raames.