by GLXY, Tallinn

by GLXY, Tallinn

Aasta gei on Priit Toobal!

18 Feb, 2016
Umbes kuu aega tagasi küsisime oma lugejatelt arvamust, et kes on Eesti võimukamad gei mehed ja naised.

Me saime e-posti ja kommentaariumi teel kokku 113 soovitust. Päris mitmed teist hääletasid Priit Toobali poolt. Alguses me pidasime seda naljaks.

Priit Toobal pole geide heaks meie riigis midagi teinud. Tema erakonna, Keskerakonna, valijad on ühed suurimad geide vihkajad, keda Eestis võib leida. Nad on inimesed, kes põlgavad meid ja seda veebilehte.

Ilmselt on Priit Toobalil väga raske olla gei sellises erakonnas ja paraku on vahel raske olla gei riigis nagu Eesti.
Meie siin GLXYs saame peaaegu iga päev vihkajatelt ahistavaid e-kirju ja sõnumeid, seega saame väga hästi aru, miks mõned tahavad end kaitsta viha, ahistamise ja kiusamise eest. Kapis olek ei ole seotud argusega. Kahjuks on osadele see ainus viis toime tulla.

Mina kasvasin üles riigis, kus gei abielud on olnud seaduslikud viimased 23 aastat ja ma ei suuda isegi kokku lugeda kui palju on minu kodumaa parlamendis avalikult gei liikmeid. Öelda kellelegi Norras, et sa oled gei on natuke vastuoluline, sest see on nagu sa ütleksid, et sulle maitsevad kartulid. See ei huvita kedagi. Isegi lihtsad maainimesed ja talunikud toetavad gei õigusi.
Ma soovin, et ka Eesti oleks selline riik, aga me jõuame sinna. Kunagi.

Siiski. Mõlemas riigis, nii Norras kui Eestis, on homod (ja eriti gei mehed) väga pealiskaudsed ja ignorantsed. Me ei saa oodata, et ühiskond meie ümber hakkab meid austama ja meie fundamentaalseid õigusi, kui me ise oleme nii kitsarinnalised, et me isegi ei vaevu vastama sõbralikele sõnumitele sellistel veebilehtedel nagu GLXY, sest sõnumi saatja ei olnud piisavalt ilus või oli ta liiga vana.

Psüühikahäired on geide hulgas suureks probleemiks. Stonewall’i 2012 aasta uuring avastas, et 3% gei meestest ja 5% biseksuaalsetest meestest on üritanud endalt elu võtta (võrreldes vaid 0,4% meestest üldiselt). Need numbrid on murettekitavad ning meie Eesti gei kogukonnas peaksime teineteisest rohkem hoolima, olema sõbralikum ja armastavam. See on ainus viis kuidas me saame ära hoida halbu intsidente.

Priit Toobal on gei. Selles pole kahtlustki. Näidakem end oma parimast küljest ja toetame Priitu oma armastuse ja hoolimisega. Ta on haavatav ja ta vajab meid.

Praegu ta ei pruugi olla kõige mõjuvõimsam gei mees Eestis, aga meie abiga ta võib selleks saada.

Ülejäänute nimekiri, kelle poolt meie lugejad hääletasid, avalikustatakse homme.

PS: te ei hääletanud ühegi lesbi poolt. Häbi teile!