by Andrei Viitel, Tallinn

by Andrei Viitel, Tallinn

Pulse klubi tulistamise ohvritele püstitatakse mälestusmärk.

05 May, 2017

Pulse klubi (USA, Orlando) omanikul on plaanis püstitada mälestusmärk 2020 aastaks eelmise aasta juunis toimunud terrori rünnakust. „Otsus tuli südamest ja pühendusest Pulse-i ning kõigest ,mida see on minule ja mu perele tähendanud, selle loomisest saati.“


2020. aastaks tahab klubi omanik, Barbara Poma, püstitada mälestusmärgi ja muuseumi klubi territooriumile, kus oleks selle rünnakuga seotud esemed ning lood. Omanik asutas heategevusliku sihtasutuse onePulse, mis teeb selle plaani reaalsuseks.


„Kogukond, keda see sündmus kõige rohkem mõjutas, saab otsustada Pulse tuleviku üle ning kuidas neid sündmuseid ja ohvreid mälestatakse.“ ütles klubi omanik reporteritele. „Ma olen üllatunud, kui palju inimesi on üles astunud ja pühendunud sellesse projekti hingega. Ma olen südamest tänulik ka uute sihtasutuse hoolduskogu liikmetele, kes on liitunud ja aitavad teostada seda projekti.“


 Sihtasutuse pressiteate järgi on Poma konsulteerinud ekspertidega, kes aitasid luua Oclahoma City riikliku mälestusmärgi ja New York City 11. septembri mälestusmärgi ja muuseumi. Lisaks toodi välja, et sihtasutuse eesmärk on näidata, et vihkamine ei võida. Kuigi pressiteate järgi tahetakse luua riiklik mälestusmärk, kuid ei ole teada kuidas seda plaanitakse teostatada, kuna Poma omab siiani seda territooriumi.


 Linna linnapea soovis augustis võta klubi territooriumi linna omandisse, et linn saaks luua avaliku püsiva mälestusmärgi, kuid klubi omanik keeldus sellest. Omanikule pakuti ka 2.25 miljoni dollari suurune pakkumine klubi maa eest,  kuid ta ei olnud nõus, kuna tema sõnul on see klubi sentimentaalse väärtusega. Poma sõnul avas seal klubi 12 aastat tagasi oma venna mälestuseks ning ta ei suuda sellest alast loobuda.


Eelmise aasta 12. juunil toimus Pulse klubis terrorirünnak, kus 29-aastane turvavalvur tapis 49 ja vigastas 53 inimest. See on suurima LGBT ja 11. septembri järgse ohvriarvuga terrorirünnak USA-s.