Sean Cody „gay-for-pay“ pornostaar mõisteti süüdi mõrvas

05 May, 2017
David Enrique Meza (26), näitleja nimega Mario Romo, mõisteti sellel nädal süüdi oma armukese, Jake Clyde Merendino (51), mõrvas ning selle peitmisel.

Meza ning ta armuke sõitsid Mehhikosse, kus kinnisvara suurärimehel oli plaanis osta ookeanivaatega kortermaja 300 000 dollari eest. Võimude sõnul viibis paar Bobby's By The Sea hotellis, mis polnud kaugel uuest kortermajast. Meza meelitas varahommikul oma armukese maantee äärde, Rosarito linnast väljaspool, 2. mail 2015. Ta pussitas Merendinot 24 korda ning lõikas tal kõri läbi. Hiljem tiris Meza ta surnukeha panga äärde ja lükkas ta alla. Peale kuritegu ta vahetas riided ning sõitis tagasi USA-sse oma raseda kihlatu Taylor Langstoniga.

Kuriteo motiiviks, prokuröri sõnul, oli varandus. Natukene enne mõrva, ärimees kirjutas päranduse ümber Meza nimele, millega oleks saanud endale tema 3 miljoni suuruse maaomandi. Meza alguses eitas, et ta üldse sõitis Mehhikosse, kuid hiljem tunnistas, et ta meelitas küll mehe panga äärde, et varastada tema muusika varustuse. Ta ei suutnud seletada, miks ta seda ei teinud ning väitis, et sõitis rattaga minema.

Kohtuasi oli üles ehitatud kaudsetel asitõenditel. Reaalseid asitõendeid Meza viibimisest kuriteo paigas puudusid. Samuti ei leitud DNA-d Meza riietelt, mida nähti teda enne kuriteo toimumist kandmas. Kuid 11 päeva peale mõrva esitas Meza Meredino käsitsi kirjutatud testamendi, millega ta oleks saanud päranduse endale. Samuti tühjendas ta ka ärimehe pangakontod ning guugeldas oma nime seotust kuriteoga. Hiljem saatis ka mitu sõnumit oma kihlatu kõneposti, kus ta vihjas kahetsust ning süütunnet teadmata teo eest. Prokurör lisas, et see mõrv ei olnud ette planeeritud.

Meza kihlatu tunnistas end süüdi veebruaris mõrva kaasaitamises ja selle peitmises.