Uus rõngas naistele

06 May, 2017
Kliinilised testid on alanud uuele rõngale, mille eesmärgiks on kaitsta naisi HIV eest kui ka samal ajal olla kui rasestumisvastane vahend.

Uus rõngas sisaldab darpivirine-i, mis on retroviiruse vastane ravim. Samuti sisaldab ka hormonaalne rasestumisvastast levonorgestrel-i, mis on rasestumisvastastes tablettides. Kui testid lähevad edukalt, siis naistel on esimene kaks ühes vahend.

MTN (Microbicide Trials Network) viib läbi esimese astme testi, kus vaadatakse: kui turvaline on vahend, mis on selle kõrvalmõjud ning kuidas organism seda talub. Esimesed testid, nimega ASPIRE ning The Ring Study andsid positiivse tulemuse rõngaste turvalisusele.

Rõnga ise töötas välja MTÜ International Partnership for Microbicides, mida saab vahetada iga kuu. Kaks ühes rõnga idee pakkusid välja naised, kes osalesid esimeses kahes testis, kelle sõnul oleks vaja ühte toodet, mis teeks mõlemat. Ideed hakkasid edasi arendama HIV vastaste ravimite teadlased.

Plaanis on võta 24 vabatahtliku, kellest pool saavad 200mg darpivirine rõnga ning teised saavad 200mg darpivirine ja 320mg levonorgestrel rõnga. Nad peavad rõngast kandma kaks nädalat. Teadlased loodavad saada tulemusi 2018 aasta keskpaigaks.