Bermuda- järgmine riik, kus saavad samasoolised abielluda.

09 May, 2017

 Bermuda lubab samasoolistel paaridel abielluda ja seda tänu paarile, kes said võidu loa abiellumiseks riigi Ülemkohtus.


 Winston Godwin ja Greg DeRoche on esimene paar, kes saavad abielluda Bermudas. Kohtus nad vaidlesid, et Inimõiguste seadus Bermudas kaitseb nende õigust abielluda. Kohtunik Charles-Etta Simmons otsustas kohtuasjas 6. aprillil: „Põhinedes faktidel, taotlejaid diskrimineeriti seksuaalse orientatsiooni põhjal, kui Registrar (meie mõistes kui perekonnaseisuamet, kuid Bermudas on neil laiem vastutusala) keeldus aktsepteerimast nende abielutaotlust.“  Ta lisas, et samasoolistel paaridel on õigus abielluda riigis.


 Paar oli õnnelik positiivse kohtuotsuse üle ja nad taotlevad peagi abielutunnistust. Godwin lisas kommentaariks: „See otsus, kuigi see oli meid pooldav, on rohkem kui paberilehed. See on palju rohkem kui see. Bermudas on veel palju teha, kuid see näitab, et me liigume edasi. See on suur samm õiges suunas ning ma ei suuda piisavalt tänada oma toetajaid ning advokaate.


 Bermuda Julgeolekuminister, Jeff Baron, tähistas võitu ja ütles: „Tänane kohtuotsus kinnitab, et võrdsus on kõigile. Ei ole vahet keda sa armastad, milline sa välja näed või mis usku sa oled.“